Orkestris on Võru muusikakooli õpilased mänginud kooli asutamisest saadik. Õieti asutatigi muusikakool suuresti seepärast, et oli vaja mängijaid kohalikesse orkestritesse. Seda vankrit on läbi aegade vedanud Hendrik Juurikas, Samuel Onno, Helmut Kostabi ning Heino Vildo, kes juhatab puhkpilliorkestrit ka praegu. Muusikakooli orkester on võtnud osa laulupidudest ja esinenud edukalt ka Jaan Orussaare nimelisel orkestrite konkursil, kust on läbi aegade nii mõnelgi korral naastud võidukarikaga.

Praegusel hetkel tegutseb Võrus üks orkester – Võru Puhkpilliorkester ning seal mängivad ka muusikakooli õpilased.

Veel osalevad noored Lõuna-Eesti Noorte Puhkpilliorkestris (LENPO), dirigent Aavo Ots ja orkestris FANFAARE, dirigent Bert Langeler. Mõlemad orkestrid on edukalt esinenud Eesti konkurssidel ja esindanud Eestit väärikalt väljaspool kodumaad.

Järjepidevalt on tegutsenud ka väiksemad puhkpillide erinevad koosseisud, Heino Vildo ja Rutti Jallai flöödiansamblid ning vastavalt võimalustele ka saksofonide kvartett, juhendaja Jaan Randvere.
Brassansamblit juhendab Jose Antonio Page Ramirez.

Igatahes on koos mängida väga tore ja tuleb hästi välja ka!

Võru Puhkpilliorkester, dirigent Heino Vildo